Проведення комп’ютерної томографії грудної клітини допомагає швидко зрозуміти і визначити, чи все в порядку з грудною клітиною конкретного пацієнта. Чи є пухлини, новоутворення або інші проблеми, які вимагають негайного лікування.
Серед показань до КТ грудної клітини називають:
- різноманітний біль в районі грудної клітини, який виникає раптово і триває довго;
- при наявності хронічного кашлю, який неможливо вилікувати доступними методами і засобами;
- порушення у функціонуванні плечового поясу;
- підозра на рак;
- уточнення таких діагнозів, як туберкульоз, емфізема;
- перед операцією в області грудної клітини;
- при легеневій емболії, тромбозі;
- при розшаруванні аорти серцевого м’яза;
- при пневмонії;
- при відхиленнях у функціонуванні перикарда;
- при попаданні сторонніх предметів.
Заборонено КТ грудної клітки:
- дітям до 14 років;
- вагітним;
- в період лактації;
- людям у важкому фізичному стані;
- психічно хворим.
Проводять обстеження так – пацієнта поміщають на стіл, який закочують в тунель апарату. Потім агрегат включають, а доктор виходить в сусідній кабінет, там встановлені монітори, куди передаються дані, отримані апаратом. Головне, чого не можна робити при КТ грудної клітини – рухатися, перевертатися, закривати грудну клітку руками. Тоді показники не будуть точними.
Іноді лікар може призначити КТ з контрастуванням. У вену введуть йодний розчин, щоб чітко побачити вени і судини пацієнта. Іноді проведення процедури може зайняти близько години. Таке рідко, але зустрічається. Найчастіше в тому випадку, якщо проводять всебічне і повноцінне дослідження. Багато що залежить і від самого обладнання, чим воно новіше, тим швидше працює.
Результати готові протягом 20-30 хвилин. Отримані знімки надають пацієнтові в роздрукованому вигляді або на цифровому носії.